TUROSK


Ege Rallisi’nde Saniyeler Konuştu...

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi çetin bir mücadeleye sahne oldu. Türkiye'nin başarılı pilotlarından Murat Bostancı ile Yağız Avcı birincilik için zamana kafa tuttular.

Büyük çekişmeye sahne olan 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Ege Rallisi’ni Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı-Onur Vatansever, Neo Motorspor pilotları Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin 3.1 saniye önünde kazandı. Burak Çukurova-Ünal Tezel’in genel klasman üçüncüsü oldukları rallide historic klasmanını, Bonus Unifree Parkur Racing’ten Fin ekip Hannu Pulkkinen-Juha Rahkonen kazandı.

Bu sezon 25.kez düzenlenen rallinin İki Çeker, Gençler ve RC4 klasmanında Castrol Ford Team Türkiye’den Buğra Banaz-Burak Erdener birinciliği elde ederken, Kadın pilotlar birinciliklerini uzun bir aradan sonra yarışmaya başlayan Deltasport takımından Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney elde etti. RC3 sınıfında Renault Clio R3 ile Ali Gülan-Ahmet Yörük’ün birinci olduğu sezon galasında, N sınıfını ise Deltasport takımından Erkan Güral-Aras Dinçer kazandı.

Rallinin ilk gününde spin atan Murat Bostancı 15 saniye zaman kaybetmesine rağmen günü lider bitirdi. Yarışların ikinci gününde de istikrarlı performansını sürdüren Murat Bostancı, 2015 Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’ni kazanan pilot oldu. Castrol Ford Team Türkiye’nin bir diğer pilotu Orhan Avcıoğlu ise yarışın ilk gününde yoldan çıkması nedeniyle kaybettiği zamanı, hızlı pilotajıyla büyük ölçüde telafi ederek beşinci sırada yarışı tamamlamayı başardı. Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi ise 2 çeker birincisi olurken, aynı zamanda Buğra Banaz, gençlerde birinci olmayı başararak yine yükselen bir değer olduğunu ispat etti.