TUROSK


Burak ve Yonca Güngör podyumun ilk sıralarında yer aldı...

Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Metin Çeker ile Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın startını verdiği 2015 Ege Rallisi'ne 26 ulusal, 6 historic ve 12 mahalli araç katıldı.

İzmir’de iki gün süren Ege Rallisi’nde katılımcılar Beyler, Efemçukuru ve Çatalca güzergahlarındaki özel etapların dışında, İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde koşulan özel seyirci etabında da mücadele etti. Sponsor olarak desteklediği sporcular ile ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Ege Asal Motor Spor, adına bu kez Burak ve Yonca Güngör Kategori 2 de birinci ve ikinci oldu. Bu Kategori de üçüncülük Hüseyin Teloğlu - Erdal Oral ikilisinin oldu.

Ege Rallisi Kategori 2 birinciliğini kazanarak mutlu bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Burak Güngör - Engin Uslu ikilisi İzmir’de düzenlenen bu ralliyi kazandıkları için çok mutlu olduklarını ancak rallinin gelecek yıllar da farklı bir parkurda yapılamasını arzu ettiklerini vurguladılar. Ege Rallisi’nin ardından Yonca Güngör “Yarış oldukça çekişmeli geçti. Geçtiğimiz seneye göre kendimi daha fazla geliştirdiğimi gösterdim. Yarışı Kategori 2'de ikinci bitirdim. Oldukça uzun olan rallide finişe gelmek çok önemliydi ve co-pilotum Süleyman Terzioğlu ile birlikte bunu başardık. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Fotoğraf Galerisi