TUROSK


9 Eylül Otokros Kupası başladı...

9 Eylül Otokros Kupası'nın ilk yarışı, Menderes Belediyesi katkılarıyla Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından 10 Mayıs Pazar günü, İzmir Menderes otokros parkurunda gerçekleştirildi. 3 ayrı kategoride yapılan yarış, görselliği yüksek ve rekabetçi bir karaktere sahip parkurda zorlu ve çekişmeli geçti.

Kategori 1'de Tolga Tezeken birinciliği elde ederken en iyi parkur zamanının da sahibi oldu. İkinciliği Burak Güngör kazanırken, katıldıkları ilk yarışların da mekanik arızaya yenik düşen Doğukan Alkan ve Yaşar Özeren podyuma çıkamadı.

Kategori 2'nin iddialı ismi Şükrü Kızılkaya kayarak parkur dışana çıkınca yarışmayı üçüncü sırada tamamlayabildi. Usta yarışcı Mithat Diker'de toprak yığını üstüne çıkarak zaman kaybedince ikinci sırada podyum da yer buldu. Rakiplerinin hatalarını affetmeyen Erdal Oral son derece başarılı bir pilotaj ile birinciliği kazandı.

İki kadın yarışmacının da yer aldığı Kategori 3'de Kemal Şener birinci olurken, Yonca Güngör ikinci, Esin Şener'de üçüncü oldu. Bu sonuçla Yonca ve Esin kendi klasmanların da birinci ve ikinci oldu.

Yarış da dereceye girenler kupalarını Aydın Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Kuvvet Erim'in elinden aldı. Kupa töreninde konuşan Kuvvet Erim, “Ege Asal Motor Spor ile birlikte kulüp olarak başlattığımız çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz. Bundan sonra da Mithat Diker'in de maddi ve manevi katkıları ile çok daha güzel organizasyonlara imza atacağız.“ dedi.

Sonuçlar